Aliağa'da  "Bayramınız Kemerli Olsun" Uygulaması

Aliağa'da  "Bayramınız Kemerli Olsun" Uygulaması
Editör: Aliağa Medya
30 Nisan 2022 - 12:29

Tüm ülke genelinde olduğu gibi  İzmir’in Aliağa İlçesin 'de de gerçekleşen uygulamada Kaymakam Karaman , sürücülere emniyet kemeri kullanmanın önemi hakkında uyarılarda bulundu.
Aliağa Kaymakamı  Ömer Karamana , yaklaşan Ramazan Bayramı münasebetiyle alınan tedbirler kapsamında trafik güvenliğine dikkati çekmek amacıyla İçişleri Bakanlığınca “Bayramınız Kemerli Olsun” mottosuyla başlatılan etkinlik kapsamında  Hürriyet Caddesi   Su İskelesi önü kontrol noktasındaki emniyet kemeri uygulamasına katıldı.
Kontrol noktasına  gelen   ve denetim görevinde  görevli  Trafik ekipleri ile  bir süre sohbet eden yaklaşan Ramazan Bayramlarını tebrik eden Kaymakam  Ömer Karaman , denetimler ve yapılan çalışmalar hakkında bilgi alarak kolaylıklar diledi. 
Daha sonra kontrol noktasından geçen sürücülerle bir süre sohbet eden Kaymakam Ömer Karaman , toplumsal duyarlılığı yükseltmek amacıyla başlatılan kampanya ile emniyet kemeri kullanımının önemi konusunda bilgi vererek, Sürücüleri emniyet kemeri hakkında bilgilendirici broşür dağıttı. Kaymakam Karaman , vatandaşların Ramazan bayramlarınıda tebrik ederek Hayırlı yolculuklar temennisinde bulundu.  Trafik ekipleri  ise bayram şekeri ve çocuklara kırmızı düdük ile balon  hediye etti.
Uygulamayla ilgili açıklama yapan  Kaymakam Ömer Karaman Bizim amacımız: vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini, trafik tertip ve düzenini sağlamak bu yolla da sevdiklerine kavuşturmak ve bayramları sevinç günleri olarak hatırlamak, hatırlatmak ve yaşatmaktır. Elbette trafik kurallarına uyulmadığında, aşırı hız yapıldığında, dikkatsiz ve tedbirsiz davranıldığında bayramlar maalesef sevinç değil, hüzün günleri olarak akıllarda kalıyor ve derin acılar bırakıyor. Bu bayram Emniyet ve jandarma teşkilatımız tüm ekibiyle beraber  Bugünden  itibaren, trafik tedbirlerini daha fazla arttırmak suretiyle bayram tedbirlerine başlamış bulunuyorlar. Buradan vatandaşlarımıza özellikle trafik kurallarına uymalarını ve trafik kazalarında can kayıplarını ve yaralanmalarını en aza indiren emniyet kemerini mutlaka kullanmalarını, takmalarını bir kez daha tavsiye ediyoruz. “ifadelerini kullandı.
Kontrol noktasında gerçekleştirilen uygulamaya Kaymakam Ömer Karaman  yanı sıra Aliağa İlçe Emniyet Müdürü  Mehmet Balıkçıoğlu , İlçe Jandarma Komutanı  Aliağa İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Yusuf Can Gökgöz,  Aliağa Oda  Başkanları  eşlik etti.