ALİAĞA'DA AK PARTİLİ KADINLAR KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

AK Parti Aliağa Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım: - "Salgın döneminde hastalıklar ve kan ihtiyacı bitmedi. Bu süreçte Türk Kızılay kan tedariki konusunda sıkıntıya girdi. Dolayısıyla bizler de stokların tükenmemesi için ilçemizden destek veriyoruz."

ALİAĞA'DA AK PARTİLİ KADINLAR KAN BAĞIŞI ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
Editör: Aliağa Medya
19 Haziran 2021 - 00:47

Türk Kızılay ile AK Parti Kadın Kolları Başkanlığı işbirliğinde "Kan ver can ol, kan ver nefes ol" sloganıyla düzenlenen kan bağışı kampanyası kapsamında Aliağa'da kan bağışı etkinliği düzenlendi.
AK Parti Aliağa Kadın Kollları Başkanı Şule Akman Yıldırım'ın öncülüğünde organize edilen etkinlik kapsamında Türk Kızılay mobil kan alma tırı Demokrasi Meydanına konuşlandı.
Gezici kan bağışı tırı önünde bir araya gelen çok sayıda partili etkinliğe ilgi gösterdi.
Burada, gerekli formları dolduran vatandaşlar görevlilerce yapılan kan sayımının ardından kan bağışında bulundu.
Etkinlikte, yeni tip koronavirüs (Covid-19) tedbirleri de alındı. Sıraya geçip kan veren kişilerin maske taktığı, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına dikkat ettiği görüldü.
Kan bağışının ardından açıklama yapan AK Parti Aliağa Kadın Kolları Başkanı Şule Akman Yıldırım, salgın sürecinde Türk Kızılay'ın stoklarının tükenmemesi için destek vermek istediklerini dile getirdi.
Kadın Kolları Genel Merkezi ile Türk Kızılay'ın "Kan ver can ol, kan ver nefes ol" sloganıyla kan bağışı kampanyası başlattığını hatırlatan Yıldırım, tüm Aliağalıları kan bağışında bulunmaya davet etti.
Kan vermenin vatandaşlık görevi olduğunu vurgulayan Yıldırım, "Salgın döneminde hastalıklar ve kan ihtiyacı bitmedi. Bu süreçte Türk Kızılay kan tedariki konusunda sıkıntıya girdi. Dolayısıyla bizler de stokların tükenmemesi için ilçemizden destek veriyoruz. Bu her şeyden önce bizim vatandaşlık görevimiz. Pandemi sürecinde kan bağışının önemine dikkat çekmek istedik. Bugün burada gösterilen duyarlılığa yürekten teşekkür ediyorum. 'Kan acil değil sürekli ihtiyaç' anlayışıyla bu duyarlılığın sürmesini istiyoruz." şeklinde konuştu.