Aliağa Belediyesi Harran Belediyesi ile kardeş ilçe oluyor

Aliağa Belediyesi Harran Belediyesi ile kardeş ilçe oluyor
Editör: Aliağa Medya
27 Mayıs 2022 - 01:02

 

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar ve Aliağa ilçesinin muhtarları, Harran ilçesinin tarihi yerlerini yerinde görmek, gezmek ve keşfetmek için düzenledikleri seyahat turunda Harran Belediye Başkanı Mahmut Özyavuz'u da ziyaret ederek, ilçenin tarihi süreci hakkında bilgi aldılar. Misafirlerini evinde ağırlayan başkan Özyavuz, seyahat boyunca misafirlerine eşlik etti.

Aliağa Belediye Başkanı Serkan  Acar; "Harran ilçemizi ve Başkanımızı ziyarete geldik. Harran Belediye Başkanı Sayın Mahmut Özyavuz’u zaten iyi biliyoruz. Bizim zamanımızın kısıtlı olmasından dolayı Sayın Başkanımızın bizleri en iyi şekilde ağırlayacağından zaten hiç şüphemiz yok. Burada hiç olmazsa köy konağımızda buranın kültürünü görelim, bir yandan da hasret giderelim. Bu hasretin zamanı yok birkaç günde biz bu hasreti gideremeyiz. Ama şuradaki beş dakika on dakika bile çok kıymetli, burada içtiğimiz bir kahvenin bile kırk yıl hatırı olacaktır. Ondan ötesi inşallah Başkanımla biz bu vesileyle Aliağa ile Harran’ı kardeş yapalım ve bu şekilde bağlayalım daha sonra birbirimize gidip gelelim". Dedi   

Aliağa Belediye Başkanı Serkan Acar İle Aliağa ilçesinin mahalle  muhtarlarını Medeniyetin beşiği, tarihin ve kültürün merkezi Harran ilçesinde ağırlamaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söyleyen Başkan Özyavuz; Aliağa Belediyemiz ile kardeş ilçe olmak için gerekli prosedürlerin tamamlanması için gerekli çalışmalarımızı başlattık. Her iki Belediyemiz arasında kültürel, sosyal, bilgi ve tecrübe paylaşımı anlamında önemli çalışmalar yapacağız.  En kısa sürede Aliağa Belediyesi ile kardeş belediye olmak için protokol imzalanacak. Her iki ilçemize de bu beraberliğin ve kardeşliğin hayırlar getirmesini diliyorum." İfadelerini kullandı.