AK Partili Çankırı: "Türkiye Yüzyılını biz başlattık, gençler devralacak"

AK Partili Çankırı: "Türkiye Yüzyılını biz başlattık, gençler devralacak"
Editör: Aliağa Medya
21 Mayıs 2023 - 18:52

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle kentin dört bir yanında yapılan kutlamalara katıldı. Çankırı; ‘’Türkiye Yüzyılını biz başlattık, gençler devralacak.“ dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Ceyda Bölünmez Çankırı 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle önce Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen resmi törene ardından da partisinin Kemalpaşa teşkilatının düzenlendiği AK Gençlik 19 Mayıs Festivali’ne katıldı. Çeşitli etkinliklerle kutlanan bayramda Çankırı, AK Parti’nin en genç milletvekili adayı Nisa Alptekin ile birlikte emniyet kemeri takmanın önemine dikkat çekmek amacıyla oluşturulan simülasyon aracına bindi. Deneyim sonrasında yaptığı açıklamada Türkiye’nin de güvenli sürüş yoluna 28 Mayıs’ta, ‘Cumhurbaşkanı Erdoğan’ diyerek devam edeceğini söyledi.

Gençler, Türkiye’nin en önemli dinamiğidir

AK Gençlik Festivalinde yaptığı konuşmada milli mücadele ruhunun devam ettiğini, AK Parti olarak Türkiye Yüzyılı’nı başlatarak gençlerin bayrağı devralacaklarını açıklayan Çankırı; “Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere kahraman silah arkadaşlarını yad ediyor rahmetle anıyorum. Biz öyle güzel bir ülkeyiz ki dünyada gençlerine ve çocuklarına bayram hediye eden tek ülkeyiz. Bu yüzden gururluyuz.  Azimle, inançla, gayretli ve milli şuurla büyüyen genç bir nesil var. Cumhuriyetimizin 100. Yılında da sporcularımız önemli başarılar elde etmiştir. Bu bir nebze de olsa asrın felaketini yaşayan başta depremzedeler ile ülkemiz adına büyük umut olmuştur. Gençler, Türkiye’nin en önemli dinamiğidir” dedi.