2024 YILININ İLK AKARE YURT DIŞI EĞİTİM FUARLARI BAŞARIYLA TAMAMLANDI

Türkiye'nin önde gelen yurt dışı eğitim fuarlarına ev sahipliği yapan Akare Fuarcılık, 2024 yılının bahar sezonu fuarlarını tamamladı. İstanbul, Ankara ve İzmir'deki fuarlarla 10 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırlayan organizasyon, 30’un üstünde farklı ülkeden gelen 200’den fazla okul yetkilisini ve binlerce öğrenciyi bir araya getirdi. Fuarlar her dönem olduğu gibi bu dönem de yoğun ilgiyle sona erdi.

2024 YILININ İLK AKARE YURT DIŞI EĞİTİM FUARLARI BAŞARIYLA TAMAMLANDI
Editör: Aliağa Medya
26 Mart 2024 - 23:22

Akare Fuarcılık tarafından 22 yıldır düzenlenen Türkiye'nin En Büyük Yurt Dışı Eğitim Fuarları büyük bir başarıyla sona erdi. İstanbul, Ankara ve İzmir’de gerçekleşen fuarlar, öğrencilere yurt dışı eğitim alternatiflerini keşfetme fırsatı sunarken, üniversitelerden dil eğitimine, lise değişim programlarından yüksek lisans ve Work and Travel fırsatlarına kadar geniş bir yelpazede eğitim seçeneklerini sergiledi. Ayrıca, ziyaretçiler yabancı okul yetkilileri, konsolosluklar ve danışmanlık firmalarıyla iletişim kurarak detaylı bilgi edinme imkanına sahip oldular. Akare Yurt Dışı Eğitim Fuarları ve ETS TOEFL’ın ortaklaşa olarak Türkiye genelinde gerçekleştirdiği araştırmada gençlerin yüzde 87,9’unun yurt dışında eğitim almayı düşündüğü ortaya çıkmıştı. Sonuçların da göstermiş olduğu gibi gençlerin ilgisi ile tamamlanan fuarlarda özellikle İngiltere, Almanya ve Amerika üniversitelerinin stantlarında yoğun trafik oluştu. Gençler, uluslararası eğitim fırsatlarını, kariyer hedeflerine ulaşma, kültürel çeşitliliği deneyimleme ve dil becerilerini geliştirme fırsatı olarak değerlendirerek araştırma sonuçlarında diğer popüler ülkeler arasında yer alan Kanada, Avustralya ve İtalya gibi ülkelerden gelen okul temsilcilerinden bilgi alma fırsatı buldular. Tamamen ücretsiz olan fuarlar, Türkiye'deki öğrencilerin uluslararası eğitim fırsatlarına erişmesine katkı sağlayarak benzersiz bir bakış açısıyla gençlere yol haritası sundu.
2024 yılının bahar sezonu fuarları hakkında açıklamalarda bulunan Akare Yurt Dışı Eğitim Fuarları Yönetici Ortağı Engin Coşar, "Her yıl Türkiye'nin en büyük yurt dışı eğitim fuarlarını gerçekleştiren Akare Fuarları'nın bu seneki ilk fuarlarını yoğun ilgi ve başarıyla tamamlamanın gururunu yaşıyoruz. Yine rekor katılım yaşanan fuarlarımız geleceğimizin teminatı öğrencilerimiz için oldukça değerli alternatifler sundu. Son derece verimli geçen fuarlarımızda öğrencilerin geleceğini şekillendirecek değerli anlara tanıklık ettik. Dünyadaki nitelikli eğitim kurumlarını İstanbul, Ankara ve İzmir'de öğrencilerle buluşturarak, adayların gelecekleri ve kariyerleri için en faydalı seçenekleri değerlendirmelerine yardımcı olmaya çalıştık. Her zaman daha fazla fırsat ve rehberlik sunma motivasyonu ile çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sonbahar sezonu fuarlarımız için de 19-25 Ekim tarihleri arasında tekrar bir araya geleceğiz ve genç yeteneklerin gelecekteki kariyer hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmaya devam edeceğiz" dedi.