Aliağa Medya Tarafsız Haberin Doğru Adresi

Menemen’de Çıkan Orman Yangınında Önce Türk Bayrağını Kurtardı

İzmir’in Menemen ilçesine bağlı Asarlık ve Koyundere Mahallesindeki makilik bölgede ve Urla ilçesine bağlı Balıklıova Mahallesinde bulunan ormanlık alanda bilinmeyen nedenle yangın çıktı. 2 farklı noktadan çıktığı belirlenen Asarlık’taki yangına 3 helikopter ve 13 arazözle müdahale eden İzmir Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri, alevlerin etrafını çevirip, yangının büyümesini önledi.

Bölgede yangın büyüme riskinin kalmadığını belirten yetkililer, alevlere müdahalenin ise devam ettiğini açıkladı. Öte yandan bölge halkı dağa çıkan 2 araç gördüklerini yangınların araçlar geçtikten sonra 2 farklı zıt noktadan başladığını bildirdi.

Eşyalarını bıraktı, bayrağı kurtardı

Hayvancılıkla geçimlerini sağlayan mahalle sakinlerinin iddialarına göre, 2 aracın bölgeden hızla uzaklaştığı sırada yangınların çıktığı ifade edildi. Yangının bölgede bulunan evlere sıçrama olasılığına karşın, ekipler bölgede önlem alırken bir vatandaş evinden eşyalarını almak yerine çatıda bulunan Türk bayrağını alarak olası bir yangından kurtardı. Besledikleri keçi ve koyunlar yangından korkarak uzaklaştı.
Urla yangını kontrol altında

Urla’daki yangına 1 heliktopter ve 7 arazöz müdahale ederken, havadan ve karadan yapılan müdahale sonrasında yangın kontrol altına alındı, soğutma çalışmalarına başlandı. Yangınların çıkış nedenlerinin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.

2019/09/2019-09-14-19-08-48.jpg

2019/09/2019-09-14-19-06-18.jpg

İHE -AyhanEderoğlu/Menemen

 

Kategori : Güncel -
Etiketler :
, , -
Tarih : 15 Eylül 2019

Facebook

Serbest Piyasa Döviz

Hava Durumu

RSS Nöbetçi Eczane

4/sQEgPEtGjf0hKb7rV6I9YeQDEVd_s5vPQcwVgGVgANLCbySCQTdYh1E