Aliağa Medya Sadece Gerçeği Yazar

İkinci arabulucu sürecinde de uzlaşmaya varılamadı

ikinci arabulucu sürecinde de uzlaşmaya varılamadı

Petrol- iş Sendikası ile TÜPRAŞ işvereni arasında sürdürülen Toplu İş Sözleşmesi (TİS) görüşmelerinde ikinci arabulucu sürecinde de uzlaşmaya varılamadı.

Tüpraş’ın  Aliağa , Kocaeli, Kırıkkale ve Batman rafinerilerinde başlattığı eylemler devam ediyor.

 Petrol-iş Sendikası Aliağa Şubesinde   yapılan açıklamada şu bilgiler yer verildi

“13 Mayıs 2019 tarihinde ikinci arabulucu görüşmesi yapıldı.

Yapılan ara bulucu görüşmesinde de bir anlaşma sağlamadan uyuşmazlık tutanağı tutuldu.İşveren yetkilileri sözleşme süremizi,vardiya sistemimizi ve mazeret izinlerimizi aynı şekilde gasp etme anlayışını sürdürüyor.

Tüpraş işvereni şunu çok iyi bilmelidir ki; kazanılmış haklarımızı gasp etme anlayışından vazgeçmezlerse süreçte bir ilerleme sağlanamayacaktır.

Tüpraş işvereninin arabulucu aracılığıyla ilettiği mesajı aktaran Şube Başkanımız Ahmet Oktay “işveren yetkilileri arabulucu aracılığıyla mazeret izinlerini sekizden üçe düşürürsek verecekleri ücret zammının mesajını bizlere iletti.Bizde onlara kazanılmış haklarımızdan asla taviz vermeyiz,kabul etmiyoruz mesajını ilettik.”dedi.

Yapılan arabulucu görüşmesi sonrasında uyuşmazlık tutanağı tutularak,tutanak Perşembe günü Bakanlığa iletilecek,Bakanlık da taraflara tebliğ edecek.Ondan sonraki süreçte de 6 iş günü içinde Yüksek Hakeme başvuru süremiz var.

Bundan sonraki süreçte de 12-13 gün gibi bir süremiz kaldığını belirten Şube Başkanımız “bu süreci Genel Merkezimiz ve dört Şubemizle ortak mücadele anlayışıyla iyi değerlendirerek bitirmemiz gerekiyor”diye konuştu.

Taleplerimizi bir kez daha dile getiren Şube Başkanımız ‘kazanılmış haklarımıza,emeğimize,alın terimize,taşıdığımız iş riskine saldırmaya devam etme anlayışından biran önce vazgeçin.35-40 yıllık Rafineri kültürüne,Tüpraş geleneğine ihanet etmeyin” dedi.

Sendikamızın Boykot kararını tekrar hatırlatan Şube Başkanımız “Koç ürünlerini almıyoruz,boykot ediyoruz.Üretimden gelen gücümüz kadar,tüketimden gelen gücümüzü de kullanıyoruz.” dedi

Görüntünün olası içeriği: 10 kişi, ayakta duran insanlar, ayakkabılar ve açık hava

Kategori : Güncel, Gündem -
Etiketler :
, , -
Tarih : 15 Mayıs 2019

Facebook

Serbest Piyasa Döviz

Hava Durumu

RSS Nöbetçi Eczane