Aliağa Medya Sadece Gerçeği Yazar

500 Kişi Bergama’yı Keşfetmeye Gidiyor

İlk ikisi büyük ilgi gören Hazine Avı etkinliği İzmir’in farklı ilçelerine yayılmaya devam ediyor. Kentin kültürel değerlerini tanıtmak amacıyla gerçekleştirilen etkinliğin üçüncüsü 28 Nisan 2019 – Pazar günü “Galenos’un Reçetesi” temasıyla Bergama’da gerçekleştirilecek. Etkinliğe 500 kişinin katılması bekleniyor.

Etkinliğe 2-3-4 kişiden oluşan takımlar halinde katılım sağlanabiliyor. Yarışmacılar kendilerine verilen şifreleri, broşürlerdeki o tarihi noktaya ilişkin bilgileri kullanarak çözmeye çalışıyorlar. Katılımcıların şifreleri çözebilmesi için mekanların tarihini, hikayesini, önemini bilmesi gerekiyor. Buldukları noktada yeni şifresini alan yarışmacılar, en hızlı şekilde kendi rotalarını tamamlamaya çalışıyorlar.

Yaşadığımız şehri yakından tanıma fırsatı veren bu etkinlik sayesinde İzmir’in birçok noktasından ve farklı şehirden insanlar Bergama’yı keşfetmeye geliyor. Etkinlik tamamen gönüllü bir ekip tarafından kültürel değerlerimizi tanıtmak amacıyla, Kentimiz İzmir Derneği ile birlikte Kule Sakinleri Derneği ve D20 Masaüstü Oyun Kulübü işbirliğiyle gerçekleştiriliyor. Etkinlikte 50 gönüllünün görev yapması bekleniyor. Bergama Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen bu eğlenceli ve öğretici etkinliğe, Bergama Ticaret Odası da destek veriyor.

Kategori : Güncel -
Etiketler :
, , , -
Tarih : 14 Nisan 2019

Facebook

Serbest Piyasa Döviz

Hava Durumu

RSS Nöbetçi Eczane